Zrcadlové – reflexní fólie

Zrcadlové reflexní fólie – efekt polopropustného zrcadla

Zrcadlové reflexní fólie

Zrcadlové reflexní fólie vytvoří na skle nebo plexiskle efekt polopropustného zrcadla. Fólie instalujeme na prosklení nebo plexisklo vždy ze strany, na které chceme vytvořit efekt neprůhledného zrcadla.

Zrcadlové fólie se vyrábí pro interní a externí aplikace. Ochrana proti UVA a UVB je u reflexních interních fólií aplikována na lepící části. Lepidlo je na fólii z jedné strany chráněno průhledným snímatelným krycím filmem, který se odstraňuje bezprostředně před samotnou instalací na prosklenou plochu nebo plexisklo.

Životnost reflexních fólií

Obecně lze říci, že interiérové fólie mají delší životnost. Fólie v interiéru nejsou namáhány přímým dopadem UVA/UVB a nejsou vystaveny dalším atmosférickým vlivům, jako je tepelné sluneční záření, déšť, sněžení, vlhkost nebo krupobití.

 • Výrobce udává záruku na stálobarevnost a trvanlivost interiérových zrcadlových fólií po dobu 10 až 15 let.
 • Nabízíme reflexní fólie pro externí aplikace s životností až 15 let.

Instalace zrcadlových reflexních fólií v interiéru

Zrcadlové fólie na okna a plexiskla fungují na principu poměru světla v jednotlivých místnostech, které chceme opticky oddělit. Jedná se například o prosklené dveře, zasklené otvory nebo skleněné příčky. Zrcadlové fólie se instalují v jedné nebo dvou vrstvách pro docílení maximální reflexe a vytvoření imitace zrcadla průhledného z jedné strany. Reflexní fólie jsou vyráběny v barevném odstínu stříbrné, šedé a bronzové barvy.

Instalace fólií z exteriéru na vnější stranu skla

Častým požadavkem je zajistit soukromí a zamezit průhledu přes prosklené plochy, které oddělují interiér a exteriér.Nalepením zrcadlové fólie na sklo z jeho vnější strany vytvoříme imitaci zrcadla a přes den poté není skrz fólii vidět do interiéru. Večer, kdy v interiéru svítíme a venku je tma nebo šero, reflexe fólie klesá, soukromí je proto nutné zajistit jinou bariérou jako jsou závěsy, žaluzie nebo rolety.

Praktické využití našich zrcadlových fólií

Zrcadlové reflexní fólie instalujeme v nemocnicích, zdravotnických zařízeních, restauracích, obchodních domech a řetězcích. Dále do skladů, průchodů a vestibulů. Často jsou polopropustná zrcadla také používána ve veřejné bezpečnostní správě. V posledních letech pravidelně instalujeme reflexní fólie pro divadelní inscenace, televizní produkce a únikové hry. 

Jak fungují zrcadlové fólie na okna?

Zrcadlové fólie na okna dokáží vytvořit takzvané neprůhledné zrcadlo a zajistit za optimálních světelných podmínek soukromí.

Pro zachování maximálního stávajícího zisku denního světla instalujeme středně tónované reflexní fólie se světelnou propustností 35% nebo 50%. Po instalaci nedochází pro oko k výrazné změně intenzity přirozeného osvětlení v místnosti. Můžeme říci, že u reflexních fólií platí přímá úměra.Čím je fólie více tónovaná, tím je více reflexní. Pro vytvoření maximální zrcadlové plochy se instalují fólie s propustností denního světla 20% v jedné nebo dvou vrstvách v závislosti na velikosti prosklení a intenzitě osvětlení v místnosti.

Aplikací zrcadlových fólií na dané prosklení nebo plexisklo, získáme reflexní plochu s efektem neprůhledného zrcadla. Externí zrcadlové fólie na okna Vám přinesou mnoho dalších výhod. Stanou se nejvyšší možnou ochranou proti slunečnímu záření, zadrží sluneční teplo a zabrání přehřívání interiéru.

Reflexní zrcadlové fólie

NázevPropustnost denního světlaBarva fólie
SILVER 20 INTERNÍ20%reflexní stříbrná
SILVER 35 INTERNÍ32%reflexní stříbrná
SILVER 50 INTERNÍ50%reflexní stříbrná
TITAN 07 EXTERNÍ7%reflexní šedá
TITAN 20 EXTERNÍ19%reflexní šedá
TITAN 35 EXTERNÍ35%reflexní šedá
TITAN 50 EXTERNÍ51%reflexní šedá
SILVER 20 EXTERNÍ20%reflexní stříbrná
SILVER 35 EXTERNÍ32%reflexní stříbrná
SILVER 50 EXTERNÍ50%reflexní stříbrná
BRONZE 20 EXTERNÍ20%reflexní bronzová

Jaké jsou výhody zrcadlových fólií?

 • Jednoduché a efektivní vytvoření imitace zrcadla na jedné straně skla nebo plexiskla
 • Reflexní fólie vám zajistí soukromí a pocit bezpečí
 • Zrcadlová fólie na sklo nebrání výhledu z místnosti
 • Všechny nabízené fólie odfiltrují 99% UV záření
 • Reflexní fólie pro externí aplikace zadrží až 83 % tepelného záření
 • Reflexní fólie má tloušťku 0,05 mm, zpevní zasklení
 • Disponují vrstvou odolnou proti poškrábání
 • Čištění fólií je snadné, lze jej provádět běžným způsobem

Zrcadlové fólie pro aplikace na vnější stranu skla odráží většinu tepelného záření, lze je instalovat na okna, kde v letních měsících praží slunce (výlohy, střešní okna, okna na jih, prosklené světlíky). Pomohou zredukovat až 83 % tepelného slunečního záření. Externí fólie můžeme instalovat na dvojitá nebo trojitá okna.

Ztmavení skel díky instalaci reflexní fólie chrání před oslněním a silnými slunečními paprsky, elegantně doplňuje design budovy. Při rozbití skla, samolepící zrcadlová fólie udrží pohromadě střepy.

Správný postup při výběru zrcadlové fólie

 • Pokud dané prosklení nebo plexisklo odděluje interiér a exteriér, chceme zamezit průhledu dovnitř a zároveň vidět ven, instalujeme fólii určenou pro externí aplikace na vnější stranu prosklení.
 • Při aplikaci zrcadlové fólie na dvojskla nebo trojskla, která oddělují interiér a exteriér, fólii vždy lepíme na vnější stranu skla, zejména, pokud na daná prosklení dopadá viditelné tepelné sluneční záření.
 • Při dopadu tepelného slunečního záření se skla zahřívají přes externí fólii na vnější straně skla rovnoměrně a nehrozí popraskání skel v důsledku termálního pnutí.  
 • Instalaci reflexní zrcadlové fólie na jednoduché sklo můžeme provádět z libovolné strany prosklení, nehrozí zde popraskání skla.
 • Pokud chcete realizovat montáž reflexních zrcadlových fólií svépomocí, doporučujeme vždy konzultovat daný projekt před samotnou instalací s odbornou firmou nebo technikem.

Co je termální pnutí?

Termální pnutí nebo také termální šok, je termín označující působení nerovnoměrného tlaku a rozpínání povrchu skla. Sklo může popraskat i vlivem změny teploty.V případě, že se na daném prosklení současně objevují oblasti s vysokým rozdílem teplot,dochází k nerovnoměrnému ohřevu skla a sklo se rozpíná v různých místech nesouměrně.Ve skle vznikne velké napětí, které může způsobit jeho popraskání.

Tabule chlazeného skla je schopna odolávat rozdílům teplot kolem 30°C.Sklo tepelně tvrzené odolá rozdílu teplot až 200°C.Sklo tepelně zpevněné, odolává rozdílu teplot 100°C. Riziko prasknutí skla vlivem teplotních změn se také snižuje opracováním hran skel broušením či leštěním.

Instalace zrcadlové reflexní fólie na okna

Před samotnou instalací reflexní fólie nejprve provedeme pečlivé ošetření a očištění skla. Doba aplikace zrcadlové fólie je závislá na rozměru oken. Životnost zrcadlových fólií lze prodloužit pravidelným mytím oken, minimálně 2x ročně.

Naše společnost může klientům nabídnout více než 25 let zkušeností v oboru. Námi dodávané fólie také pravidelně testujeme. Ke klientům přistupujeme individuálně a snažíme se pro vás vždy najít to nejlepší řešení.

Pokud máte zájem o instalaci zrcadlových reflexních fólií, kontaktujte nás.

Další informace o možnostech využití zrcadlových fólií a fotky z realizací, naleznete na našem webu zde.